Mambo Kursu Arthur Murray Dans Akademi – En Aktif Dans Kursu

Küba’nın Ritimleriyle Muhteşem Bir Dans! – Arthur Murray Mambo Kursu

Salsa dansından esinlenilerek ortaya çıkan Mambo dansı, swing ve cuban danslarının da birleşimiyle birlikte büyüleyici ritimlerle sizleri de kendine bağlayacak! 1947’de The Palladium ve Havana Madrid’de gelişen, New York ve Miami’deki dans stüdyolarında dikkat çeken mambo dansı sizin de ilginizi çekiyorsa Mambo kursu Arthur Murray Dans Akademi sayesinde kolayca bu dansı öğrenebilirsiniz.

Arthur Murray eğitmenlerinden mambo dans kursları ile ritim, temel adımlar, kombinasyonlar, duruş teknikleri ve vücudunuzu kullanmayı öğrenerek keyifli bir mambo dansı yapacaksınız. Dilediğiniz mambo kursları ile dans eğitimine katılarak ya da özel mambo kursu ile Mambo dansı öğrenmenin keyfine varacaksınız. Dans Akademi mambo kursu Arthur Murray sizleri bekliyor…

Neden Mambo Kursu? – En Çok Tercih Edilen Mambo Kursu

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Arthur Murray Dans Akademi?
Katılım Sertifikası

Mambo Kursu ve özel dans derslerine katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

%100 Öğrenme Garantisi

Mambo kursu sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki mambo kursu eğitiminde telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi lokasyonda mambo kursu dans akademi.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta mambo kursu dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Mambo İle Bambaşka Bir Hayat! – Mambo Kursu Arthur Murray Dans Akademi

Salsa ile birlikte gelişen Mambo dansını sosyal amaçlı yapmak istiyorsanız 2 – 3 aylık bir süreçte başarılı şekilde bu dansı öğrenebilirsiniz. Mambo kursu ilk kurda temel adım ve dönüşlerinizi öğrenirken ileri kurlarda mambo dansını daha profesyonel bir şekilde yapabilirsiniz. Başarılı bir dansçı olmak istiyorsanız ileri kurlara katılabilirsiniz.

Eğlenceli ve kıvrak figürleri ile dansın en etkileyici hallerinden birine sahip olan mambo dansı, Nişantaşı Dans Akademi Arthur Murray ile sizleri de kendinizi geliştirip değiştirebileceğiniz bir dünyaya davet ediyor. Mambo kursları sayesinde daha mutlu ve zinde hissedeceksiniz! Elinizi çabuk tutun ve Nişantaşı mambo dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Mambo Kursuna Bakanlar Bu 3 Eğitimi De İncelediler!

Mambo kursu eğitimi alan ve bu sayfayı inceleyen öğrencilerimiz Tango kursu  Düğün Dansı Kursu ve Bachata kursu sayfasını da incelediler! Siz de erken kayıt fırsatından yararlanarak en çok tercih edilen Nişantaşı dans kursu merkezi Arthur Murray Dans Akademi’den mambo eğitimi alabilirsiniz.

Arthur Murray Nişantaşı Mambo kursu fiyatları; grup ve özel ders seçeneklerinden hangisini tercih ettiğinize, eğitimin süresine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat bilgisi için bizi arayın.

Mambo dansının figürleri hemen hemen salsaya benzemektedir. Her iki dansın müziği 8 sayımla yapılan 6 adımlık bir stilden oluşmaktadır. Danslar benzer adımların çoğunu paylaşmaktadır. Dönüşler salsanın önemli bir parçası haline geldiğinden, genel görüntü ve hissiyat itibariyle mambodan daha farklıdır. Genel olarak mambo, öne ve arkaya hareket ve adımlara dayalıyken salda daha gazla yan yana gibi bir izlenim bırakmaktadır.

Mambo kursları ile alınan dans eğitiminde 6 adım ve 2 dinlenme bölgesi ile pekiştirilen dans hızlı hareketlere dayanmaktadır. Bu temponun sizi yorması halinde durabileceğiniz gibi ayaklarınızla müziğe ritim tutabilirsiniz.

Tap adı verilen bu durma sürecinde çiftler figürlerine kısa süreli es verme tekniği üzerinde çalışabilmektedir. Arthur Murray mambo kursları eğitiminde mambo dans figürleri ayak hareketlerinin ve dönüşlerin seriliğine dayanmaktadır. Dansta tercih edilecek mambo müziği türüne yönelik figürler ön plandadır.

Mambo dans kursu, Porto Riko, New York, Mambo, Küba ve Miami stili salsa danslarından da etkilenen hareketler barındırmaktadır. Hareketli ve eğlenceli figürleri sayesinde ritmik ve eğlenceli bir duruşu vardır.

Nişantaşı Mambo kursu için kayıt yaptıracak olanların aklına takılan en önemsi sorulardan biri; mambo zor mudur sorusudur. Mambo dansı, mambo kursları kapsamında verilen eğitimlerle bir veya bir buçuk aylık süreçlerde temel anlamda öğrenilebilmektedir. Ancak ilk defa bu dansı gerçekleştirecek öğrenciler için bu sürenin biraz daha uzun olabileceğini söylemek mümkündür. Profesyonel eğitmenlerle öğretilen mambo, disiplinli çalışmalar ve uygulamalı alıştırmalarla pekiştirilmektedir.

Hazırlanan koreografilerle dansçının mambo dansının tüm tekniklerini öğrenme sürecinde kendini geliştirme fırsatı yakaladığı mambo kursu eğitimleri bireysel yatkınlıklarla da doğru orantılıdır. Dansa gönül veren ve öğrenme sürecinde istikrarlı bir çaba gösteren her dansçı, zor figürlerin üstesinden gelebilmektedir. Mambo teknikleri sıkı çalışmayla başarılı bir şekilde öğrenilir.

Arthur Murray dans kursu olarak Mambo kıyafetleri için kendinizi rahat hissedebileceğiniz giysiler giymenizi önermekteyiz. Temelde bu dansın yapılışı sırasında mambo kıyafetleri parlak renklerden, uçuşa eteklerden ve göz alıcı elbiselerden oluşmaktadır. Ancak derslerde spor ve geniş kıyafetler giyebilirsiniz.

Mambo kıyafetleri oldukça süslü olduğu için dans sırasında partnerinize takılma ihtimali yüksek aksesuarlardan (küpe, toka, kolye vb.) kaçınmanız iyi olacaktır. Mambo kursları süresince öğrencilerin rahat mambo kıyafetleri giymesi önerilir. Mambo figürleri, giysileri, müzikleri ile kendine has bir dans türüdür.

Genellikle değişen mambo kursu eğitim süreçleri kişisel başarı düzeyiyle de doğru orantılıdır. Dans partnerlerinin birbirleriyle uyumlu olması, figürleri dansa uygun olarak uygulayabilmesi ve kişisel çalışma programlarına öncelik tanıması da mambo kursu sürecini hızlandıran etmenler arasında yer almaktadır.

Dansta profesyonelleşmek isteyen kişiler, 3 ay ve üzeri süreçlerde ileri eğitimler alabilirler. Düğün dansı olarak da tercih edilen mambo, hızlandırılmış derslerle de öğrenilebilmektedir. Mambo teknikleri iyi bir şekilde öğrenildiğinde diğer danslar için de altyapı oluşturmaktadır. Mambo kursu süresi hakkında detaylı bilgi almak isterseniz danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

En Popüler Mambo Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar – Arthur Murray Dans Akademi Dans Kursu

Yorumlar

 • Eşimle birlikte Arthur Murray Dans Akademi mambo kursu için kayıt yaptırdık. İnternette mambo kursu tavsiyeleri araştırmamda hep karşıma çıkan Arthur Murray’de beklediğimiz gibi bir eğitim aldık. İstanbul’da gidilebilecek en iyi dans kurslarından biri bence. Sizlere de tavsiye ederim.

  Ali Alp Tanır
 • Mambo kursu için Arthur Murray Dans Akademi danışmanlarıyla görüştüm ve kursu görmeye gittim. Hem danışmanların hem de eğitmenlerin ilgisi beni bu kursa çekti diyebilirim. Çok eğlenceli zamanlar geçirdim burada. Herkese tavsiye ediyorum.

  Selin Aktaş
En İyi Nişantaşı Dans Kursu - Arthur Murray
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Öğrencilerimiz Nerelerden Geliyor? Arthur Murray

Ulaşım kolaylığı ve merkezi konumu nedeniyle tercih edilen Dans Kursu Nişantaşı Arthur Murray, Nişantaşı’nın diğer semtlerindeki dans tutkunlarının da uğrak noktasıdır. Nişantaşı dans kursumuzu tercih edenlerin geldiği lokasyonlar

 • Şişli
 • Nişantaşı
 • Mecidiyeköy
 • Esentepe
 • Feriköy
 • Fulya
 • Pangaltı
 • Halaskargazi
 • Meşrutiyet
 • Halideedipadıvar
 • Harbiye
 • Kurtuluş
 • Kuştepe
 • Maslak
 • Ayazağa
 • Okmeydanı
 • Osmanbey
 • Paşa
 • Teşvikiye
 • Topağacı
 • Zincirlikuyu

Ev ya da iş yerinize yakın bir yerde, deneyimli eğitmenlerden ders almak isterseniz Arthur Murray Nişantaşı dans kursu tam size göre!