Merengue Kursu Arthur Murray Dans Akademi – En Aktif Merengue Dans Kursu

Kısa Adımlar, Kıpır Kıpır Müzikler – Arthur Murray Dans Akademi Merengue Kursu

Merengue dansı Dominik Cumhuriyeti’nden dünyaya yayılan, kendine has müziği ile dikkat çeken, kısa adımları ve sürünüyormuş gibi aksak ilerlemesi ile farklı bir dans türü olarak karşımıza çıkar. İlk kez ayakları zincirli kölelerce oynanmış olduğuna dair algı da Merengue’yi dikkat çekici hale getirir. Merengue kursları dansın bu dikkat çekici özelliğini sizlerle buluşturur.

Merengue kursu Arthur Murray Dans Akademi ile verilen dans eğitimi, küçük alanlarda ve kalabalık yerlerde rahatça icra edilen, oldukça hareketli, öğrenmesi kolay, doğaçlamaya açık bir dans olan Merengue, Salsada olduğu gibi, kıvrak kalça hareketleri ile özellikle kadınları cezbedecek. Arthur Murray Dans kursları ile diğer danslardan esinlenerek oluşturulan Merengue’yi kolayca öğreneceksiniz. Nişantaşı Merengue kursu ile keyifli vakitler geçireceksiniz…

Neden Merengue Kursu? En Çok Tercih Edilen Merengue Kursu

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Arthur Murray Dans Akademi?
Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki merengue kursu sırasında telafisi.

Katılım Sertifikası

Merengue kursu ve özel dans derslerine katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

%100 Öğrenme Garantisi

Merengue kursu sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi bölgede merengue kursu Arthur Murray.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta merengue kursu dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Kendinizi Müziğin Ritmine Bırakın! – Merengue Kursu Arthur Murray Dans Akademi

Arthur Murray merengue kursu dans dersi, akan ritmi ve olmayan durak noktaları ile Sosyal Latin dansları içinde en kolay öğreneceğiniz dans türüdür. Merengue kursu dans eğitiminizde esnek ve kısa adımlarla bir nevi sallanarak hareket edecek, kendinizi müziğe bırakacaksınız. 2 – 3 aylık Merengue kursu ile iyi derecede Merengue dansı yapar hale geleceksiniz.

Çift ve grup halinde yapılan Merengue kursları, hızlı ayak ve omuz silkme hareketleri ile topluluk halinde yapıldığında muhteşem bir gösteri ortaya çıkarır. Merenge kursları size karmaşık olmayan, kol ve ayak figürleriyle kendi tarzınızı oluşturmanızı sağlar.

Elinizi çabuk tutun ve Nişantaşı merengue dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Merengue kursuna Bakanlar Bu 3 Eğitimi De İncelediler!

Merengue kursu dans eğitimi alan ve bu sayfayı inceleyen öğrencilerimiz Salsa kursu Tango kursu ve Düğün Dansı Kursu sayfasını da incelediler! Siz de erken kayıt fırsatından yararlanarak Arthur Murray Dans Akademi’den merengue eğitimi alabilirsiniz.

Arthur Murray Nişantaşı Merengue kursu fiyatları; grup ve özel ders seçeneklerinden hangisini tercih ettiğinize, eğitimin süresine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat bilgisi için bizi arayın.

Merenge kursu ile bu dansı öğrenebilmek için herhangi bir dans kriterleri, yaş sınırı bulunmamaktadır. Her yaştan insanın merengue kursları ile öğrenebileceği bir dans olması nedeniyle hem çiftlerin hem de grupların bir arada yapabilecekleri en güzel Latin dansları arasında yer almaktadır.

Nişantaşı Merengue kursu dans kriterleri, basit figürleri her yaş grubunun uygulayabileceği kolaylıklar içermektedir. Ayakların hızlı ve ritmik hareketlerini ön plana çıkaran dansta vücut farklılıkları önemli bir etmen değildir. Merengue kursları, uygun kurs fiyatları ve ders saatleri ile sizleri bekliyor.

Çiftler arası uyuma dayalı bir dans olması nedeniyle genellikle birbirlerine yakın tonların tercih edildiği dansta erkekler siyah bir pantolon ile kırmızı bir gömlek giyebildikleri gibi tek bir tonun hakim olduğu kıyafetleri de tercih edebilmektedir. Merengue kursu, dans eğitimi ile göğüs kısmını açıkta bırakan, Latin ruhunu yansıtan gömleklere siyah, ince bir kemer eşlik edebilmektedir.

Merengue kıyafetleri, kadınlar kıyafet seçiminde vücudun belirli hatlarını açıkta bırakan tasarımlara öncelik tanıyabildiği gibi, kısa eteklerle kendilerine has, şık ve cazibeli bir görünüm de sergileyebilmektedir. Merengue kursunda erkekler klasik ayakkabı modelleri ile tarzlarını tamamlarken kadınlar topuklu ayakkabılarıyla merenguenin ruhuna uygun bir tarz yaratabilmektedir. Arthur Murray Merengue kursları sırasında ise katılımcılardan kendilerini rahat hissettikleri kıyafetler giymeleri istenmektedir.

Merengue teknikleri, günümüz Latin dansları içerisinde en kolay öğrenilen tekniklerdir. Merengue kursu dans eğitiminde kalça hareketleri ön plandadır ve adımlar da önem taşımaktadır. Merenge kursu süresince verilen teknik eğitim dansın bütünüyle öğrenilebilmesi üzerinedir. Kol ve omuz hareketlerinin canlılığıyla pekiştirilen dansta karmaşık adımlara yer verilmemektedir.

Merengue teknikleri dizlerin kırılması ve omuzların silkilmesi esasına dayanan dansın figürleri eşler için benzerlik gösterebilmektedir. Ritme uygun olarak yapılan bir dans olması nedeniyle merengue kursu sürecinde sürecinde aynı anda uzaklaşma ve yakınlaşma, kol aralıklarından geçme ve asimetrik hareketler de yer almaktadır. Dansın içine pek çok Latin dansında yer alan figürler eklenebilmektedir. Özellikle salsa, merengue ruhunu yansıtmak için uygun hareket kombinasyonlarına sahiptir.

Meringu olarak da bilinen merengue dansı Puerto Rico, Dominik Cumhuriyeti ve Haiti’nin sevilen halk dansları arasında yer almaktadır. 2/4 ölçülü bir dans olan merenge ritim ve müzik bakımından estetik figürler, eğlenceli melodiler barındırmaktadır.

Çiftlerin yapabileceği en kolay Latin dansları arasında bulunan merenge bir aylık bir eğitim sürecinin ardından öğrenilebilmektedir. Dansın içerisinde çiftleri zorlayacak yapıda figürler bulunmamakla birlikte hem eğlenceli hem de estetik bir hareketler barındırdığı bilinmektedir. Tercihinize göre dansı eşsiz olarak da yapabilirsiniz. Ancak kalabalık alanların dansı olması nedeniyle çiftlerle yapılması tavsiye edilmektedir. Nişantaşı Merengue kursları bu eşli dansı tanımanızı sağlamaktadır.

En Popüler Merengue Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar –  Arthur Murray Dans Akademi Dans Kursu

Yorumlar

 • Dans kursları arasında Merengue kursu dans eğitimi çok kolay ve keyifli bir dans olduğu için kimsenin eğitim ile ilgili bir şikayet ettiğini duymadım. Diğer danslara geçmeden önce alıştırma olarak öğrenebileceğiniz bir tür hatta. Merengue kursu tavsiyesi arıyorsanız dans akademi benim ilk önerim.

  Mehmet Akif
 • Salsa öğrenirken Merengue dansı ile tanıştım. Merengue kursu yorumları ve şikayetlerine bakarak en çok önerilen dans akademi kursu eğitmenleri sayesinde kendimi bu alanda da geliştirme fırsatı buldum. Arthur Murray eğitmenlerime teşekkürler.

  Su Bengü Temiz
En İyi Nişantaşı Dans Kursu - Arthur Murray Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Öğrencilerimiz Nerelerden Geliyor? Arthur Murray

Ulaşım kolaylığı ve merkezi konumu nedeniyle tercih edilen Dans Kursu Nişantaşı Arthur Murray, Nişantaşı’nın diğer semtlerindeki dans tutkunlarının da uğrak noktasıdır. Nişantaşı dans kursumuzu tercih edenlerin geldiği lokasyonlar

 • Şişli
 • Nişantaşı
 • Mecidiyeköy
 • Esentepe
 • Feriköy
 • Fulya
 • Pangaltı
 • Halaskargazi
 • Meşrutiyet
 • Halideedipadıvar
 • Harbiye
 • Kurtuluş
 • Kuştepe
 • Maslak
 • Ayazağa
 • Okmeydanı
 • Osmanbey
 • Paşa
 • Teşvikiye
 • Topağacı
 • Zincirlikuyu

Ev ya da iş yerinize yakın bir yerde, deneyimli eğitmenlerden ders almak isterseniz Arthur Murray Nişantaşı dans kursu tam size göre!