Pasodoble Kursu Arthur Murray Dans Akademi – En Aktif Dans Kursu

Dans Sahnelerinin Matadoru Olun… – Arthur Murray Dans Akademi Pasodoble Kursu

Zenci kültüründen gelmeyen tek Latin Amerikan dansı olan Pasodoble, tutkuyu, gururu ve ağırbaşlılığı ifade eden gergin bir duruşla ve matador edasıyla yapılan bir dans. Zor ve kolay versiyonları olan Pasodoble, İspanya, Fransa ve Latin Amerika ülkelerinde yaygın olmakla birlikte dünyanın diğer ülkelerinde de Pasodoble kursları sayesinde ilgiyle yapılıyor.

Türkiye’de bu dansın eğitimini veren Pasodoble kursu sayısı az olsa da Pasodoble Kursu Arthur Murray Dans Akademi size eğitim fırsatı tanıyor. Dans kursları ile başlangıç ve ileri kurlarla temel adım ve duruşlarını, ritme ayak uydurmayı ve vücudunuzu kullanmayı öğrenerek bu keyifli dansı yapabileceksiniz. Arthur Murray Dans Akademi Pasodoble kursları sizi bekliyor…

Neden Pasodoble Kursu? En Çok Tercih Edilen Pasodoble Kursu

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Arthur Murray Dans Akademi?
Katılım Sertifikası

Pasodoble kursu ve özel dans derslerine katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

%100 Öğrenme Garantisi

Pasodoble kursu sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki pasodoble kursu sırasında telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi bölgede pasodoble kursu Arthur Murray.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta pasodoble kursu dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Pasodoble Sizin Dansınız Olacak! Pasodoble Kursu Arthur Murray Dans Akademi!

Boğa güreşçisinin hareketleri ile oluşturulmuş Pasodoble, temiz ve canlı hareketleri ile izleyenleri büyüleyen bir dans. Eğer bu dansa merak saldıysanız Pasodoble kursu için uzun bir süre ayırmanız gerekecek. Arthur Murray Dans Akademi Pasodoble kursları sayesinde 5 – 6 ayda belirli bir seviyeye gelebilirsiniz.

Ruhunun ve duygusunun izleyenlere aktarılması için çok çalışmanız gereken Pasodoble dansı, koreografisiz yapılmayan danslardan biri olduğu için doğaçlama yapmanız mümkün olmayacak. Bu nedenle tiyatral olarak da kendinizi geliştirmeli, ezberinizi kuvvetlendirmeli, hareketlerinizi kolaylaştırmak için spor yapmalısınız. Pasodoble kursları ile bu danstan vazgeçemeyeceksiniz!

Elinizi çabuk tutun ve Nişantaşı pasodoble dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Pasodoble Kursuna Bakanlar Bu 3 Eğitimi De İncelediler!

Pasodoble kursu eğitimi alan ve bu sayfayı inceleyen öğrencilerimiz Salsa Kursu Tango kursu ve Düğün Dansı Kursu sayfasını da incelediler! Siz de erken kayıt fırsatından yararlanarak Arthur Murray Dans Akademi’den pasodoble eğitimi alabilirsiniz.

Arthur Murray Nişantaşı Pasodoble kursu fiyatları; grup ve özel ders seçeneklerinden hangisini tercih ettiğinize, eğitimin süresine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat bilgisi için bizi arayın.

Pasodoble nasıl bir dans diyenler için 20.yüzyılın toplum dansı olarak bilinen Paso Doble’nin, İspanya ve Güney Amerika kökenli bir dans türü olduğunu söyleyebiliriz. Çift adım anlamın gelen Paso Doble dansında adımlar ileri-geri ve yana doğru hareketler içermektedir. Çiftler yüz yüze pozisyon olarak dans etmektedirler. 20 cm’lik mesafeyi korumak şarttır. 3/8 2/4 ve 6/8’lik ölçüler içermektedir. Pasodoble kıyafetleri, müzikleri ve duruşları ile kendine özgü bir danstır. Pasodoble kursları sayesinde kolaylıkla öğrenebileceğiniz bir danstır.

Ağırlıklı olarak Latin müziklerin tercih edildiği paso doble dansında, Flamenko ezgilerinden söz edilebilmektedir. Pasodoble müzikleri için vurgulu, keskin ve baskın parçalar da kullanılmakta ve gitar öncelikli olarak tercih edilen enstrümanlar arasında yer almaktadır. Pasodoble dansında müziğin önemi oldukça büyüktür. Özellikle yere sağlam basmayı gerektiren bir dans olması nedeniyle hareketlerin vücut formuyla bir bütün halinde izleyicilere sunulması gerekmektedir. Arthur Murray Dans Akademi Pasodoble kursları dans tutkunlarına eğlenceli bir ortamda eğitim vermektedir.

Pasodoble dansı zor mu diyenler için; her dansın kendi içinde zor yanları bulunmaktadır diyebiliriz.

Bu durum kimi zaman figürlerle kimi zaman öğrenilmesi güç el ve bilek hareketleriyle kendini belli etmektedir. Pasodoble süreklilik gerektiren bir dans olması nedeniyle öğrenilme sürecinde zamana ve el becerilerine ihtiyaç duyulabilmektedir. Dolayısıyla el ve ayak koordinasyonunun sağlanabilmesi için iyi bir eğitmenden pasodoble eğitimi almak esastır. Türkiye’de sayıca az olan Pasodoble kursları eğitmenleri bu dansın yaşatılması için öğrencilerini yetiştirmektedir.

Ellerin doğru kullanımı, ayakların yere basışı, vücudun dik duruşu gibi dansın temel etmenlerini en iyi şekilde uygulamak zamanla gerçekleşebilecek bir teknik detaydır.

Bu nedenle dansı ne kadar erken zaman dilimlerinde öğrenirseniz, vücudunuzu teknik birikimlerle bütünleştirmeniz de o kadar kolaylaşacaktır. Neler öğreneceksiniz ve nasıl yapacaksınız sorularınıza pasodoble kursu sayesinde cevap bulacaksınız.

Pasodoble dansında erkeğin temsil etmiş olduğu matadorluk simgesi gereğince kırmızı veya siyah tonlarında kıyafetler seçilebilmektedir. Kadınların pasodoble kıyafetleri seçimini belirleyen temel kıstas erkeğe uygun olan ve pelerin imajını yansıtan tasarımlardır.

Çiftlerin birbirleriyle uyumlu tarzda giyinmeleri dansın esasları arasında yer almaktadır. Erkekler kimi zaman matador kıyafetlerini anımsatan kırmızı, uzun kollu bir yelek ve siyah pantolon da tercih edebilmektedir. Bele sarılan siyah bir kuşakla tamamlanan kıyafetlere ince bir kemer eşlik edebilmektedir. Arthur Murray Dans Akademi Pasodoble kursları süresince kadın ve erkek dansçıların rahat kıyafetler giymeleri önerilmektedir.

Pasodoble dansı temelinde yatan duygu tutku ve küstahlıktır. Hareketlerin vücut formuna yansımasında pasodoble ruhunu ön plana çıkartacak figürlere yer verilmektedir. Bu figürler arasında el ve ayak figürleri, parmak hareketleri, topuklarla yapılan vurgular önem taşımaktadır. Boğa güreşi dansı olarak bilinen pasodoble dansında dik duruş teknikleri ve dönüşler, pasodoble dans kursu süresince öğretilen çalışmalar kapsamında yer almaktadır. Pasodoble kursları sayesinde kolaylıkla öğrenmek mümkündür.

Canlı ve keskin hareketlerin çiftler arasındaki tutkuyu yansıttığı dansta belirli bir koreografi esasına dayanan alıştırmalar yapılmaktadır. Paso doble kursu süresince temel anlamda paso doble dansını icra edebilecek dansçılar yetiştirilmektedir. Özel yarışmalara katılmak isteyen çiftler için farklı koreografiler hazırlanabilmektedir.

En Popüler Pasodoble Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar –  Arthur Murray Dans Akademi Dans Kursu

Yorumlar

 • Lisede başladığım Pasodobleyi daha profesyonel şekilde yapmak için eğitmen desteği almak istedim. Pasodoble kursu tavsiyesi ararken dans akademiyi gördüm. Arthur Murray’deki bu konuda ödüllü eğitmelerle tanışarak kendimi geliştirmeye devam ettim. Halen de ediyorum. Onlara sonsuz teşekkürler.

  Emir Naim
 • Pasodobleye arkadaşımla birlikte merak sarmıştık. Pasodoble kursu yorumları ararken Arthur Murray ile karşılaştık ve hemen kaydımızı yaptırdık. Çok eğlenceli bir eğitimdi, sizlere de öneririm.

  Deniz Nurettin
En İyi İstanbul Dans Kursu - Arthur Murray Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Öğrencilerimiz Nerelerden Geliyor? Arthur Murray

Ulaşım kolaylığı ve merkezi konumu nedeniyle tercih edilen Dans Kursu Nişantaşı Arthur Murray, Nişantaşı’nın diğer semtlerindeki dans tutkunlarının da uğrak noktasıdır. Nişantaşı dans kursumuzu tercih edenlerin geldiği lokasyonlar

 • Şişli
 • Nişantaşı
 • Mecidiyeköy
 • Esentepe
 • Feriköy
 • Fulya
 • Pangaltı
 • Halaskargazi
 • Meşrutiyet
 • Halideedipadıvar
 • Harbiye
 • Kurtuluş
 • Kuştepe
 • Maslak
 • Ayazağa
 • Okmeydanı
 • Osmanbey
 • Paşa
 • Teşvikiye
 • Topağacı
 • Zincirlikuyu

Ev ya da iş yerinize yakın bir yerde, deneyimli eğitmenlerden ders almak isterseniz Arthur Murray Nişantaşı dans kursu tam size göre!